۱۰ مهر

قوانینی برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران

Sash Sunkara که شرکت او، RackWare، یکی از شرکتهای برتر بازار رو به رشد مدیریت محاسبات ابری است، به خوبی می‌­داند که چطور به اهداف و مقاصد خود برسد. تنها برخی از مشتریان بسیار او عبارتند از:

Coca-Cola، IBM SoftLayer، HBO، Crayola and Zebra

توصیه­ های او برای کارآفرینان در خصوص گرفتن سرمایه از سرمایه گذاران چیست؟ ادامه مطلب را بخوانید:

۱- نسبت به جدول زمانی، محافظه کار باشید

فرایند تامین بودجه سرمایه گذاری – از تماس اولیه – می‌­تواند به راحتی بیش از شش ماه طول ­بکشد.

Sash می‌­گوید:«سرمایه گذاران افرادی دقیق هستند» و «در آغاز، یافتن سرمایه‌­گذار مناسب، فرآیندی زمانبر است.»

بخش بزرگی از این روند، مستلزم سعی و کوشش و پشتکار است. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به تامین بودجه ­کنید، باید مطمئن شوید که برنامه ­هایتان، مرتب هستند.او می­گوید: «سرمایه گذاران به محصولات ما نگاه می­‌کنند، از تعداد مشتریان سخن به میان می‌­آورند، آنها عملکزد مالی، درآمد نرم‌­افزاری، توانمندی ها و ثبت اختراع و سوابق ما را تجزیه و تحلیل می‌­کنند. این نوع فعالیتها ممکن است احساس خستگی ایجاد کند. اگر شروع کردید، لازم است تا کارهای اداری خود را سامان بدهید، زیرا با رشد، مقدار کارهای اداری که باید پیگیری شوید، به صورت نمایی افزایش می­‌یابد.»

۲ – اجازه ندهید که ارزش­گذاری­‌ها، مسیر شما را تعیین کند

 اما این بدان معنا نیست که شما از گرفتن بودجه اجتناب کنید. در واقع، هر زمان که بازار سختی وجود دارد، برای اینکه بتوانید در این بازار سرمایه خوبی از سرمایه گذاران جذب کنید باید کارهایی انجام دهید که در نهایت ممکن است برای شما مزیت بزرگتری حاصل شود. شاید مسیری باشد که راه خودتان را جدا از رقبای خود بنا کنید.

در مورد Sash، او می دانست که ارزش­گذاری او، حداقل در مقایسه با چند سال گذشته، جذاب نیست. اما تصمیم او برای دریافت کمک ­های مالی، دلایل مهم دیگری، مانند گسترش شرکت، ارتقاء زیرساخت­ها برای حمایت از مشتریان بیشتر، جذب بازار بیشتر، بهبود نام تجاری و کسب استعداد بیشتر بود.

۳ – در مورد شرکت خود صادق باشید

بدون شک، کارآفرینان افرادی خوش بین هستند. اما این موضوع ممکن است تصمیم­‌گیری را منحرف کند. واقعیت این است زمانی که بحث جذب بودجه به وجود می­آید، موانع بیشتر می‌شود. به عبارت دیگر، نیاز است ارزیابی روشنی از کسب و کار خود داشته باشید.

Sash می­‌گوید: «اگر سود کسب نمی کنید و معیارهای درستی ندارید، وقت خود را برای جذب سرمایه تلف می‌­کنید. به استارتاپ‌ها گفته می شود که بیرون بروید و تا جای ممکن سهم خود را از بازار بیشتر کنید، و برای رسیدن به اهداف خود، وقت بگذارید. همه این موارد به جای تمرکز روی سود، روی رشد متمرکز بودند. امروزه، سرمایه گذاران به دنبال معیارهای مالی درست هستند.»

اما این بدان معنا نیست که ناامید باشید. ساش می­گوید: «زمان آن فرا رسیده است که گامی به عقب بردارید و روی کل کسب و کار خود، تجدید نظر کنید.» «هزینه­‌ها را پایین بیاورید و بر روی بخش­‌هایی از کسب و کار خود تمرکز کنید که از طریق آن می‌­توانید مشکلات بزرگتری را حل کنید. کسب و کار را سرراست کنید، و سپس به دنبال تامین سرمایه بروید.»

 

منبع


روابط عمومی
شتابدهنده تک TAC، توسط پیشکسوتان بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای حمایت از کارآفرینان جوان و خوشفکر ایران عزیزمان راه اندازی شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *