۱۵ مهر

4 تا از داغ ترین استارتاپهای سال 2015 بخش اول

۴ تا از داغ ترین استارتاپهای سال ۲۰۱۵-بخش اول

در این مطلب قصد داریم ۴ تا از داغترین و محبوب ترین استارتاپهای سال ۲۰۱۵ را به شما معرفی کنیم. ایده های ساده ای که توانستند ارزش بسیار پیدا نمایند:

 Hungryroot سبزیجات را به پاستای خوشمزه تبدیل می­‌کند.

مدیر اجرایی سابق گروپان (Groupon)، بن مک­کین،  Hungryroot را برای تبدیل سبزیجات به پاستاهای شگفت انگیز راه اندازی کرد. هنگامی که شما سفارشی به Hungryroot می­‌دهید، روز یعد یک وعده غذایی بسته بندی شده دریافت می­‌کنید که متشکل از ۷۰ تا ۸۰ درصد سبزیجات و ۲۰% پروتئین است. ماده اصلی غذاها نودل گیاهی است که از سیب زمینی شیرین، تربچه، چغندر، کدو، و غیره ساخته شده همراه با سسی جالب که با پروتئین میل می­‌شود. در ماه اول، Hungryroot ، ده هزار  وعده غذایی فروخت.

مقدار سرمایه جذب شده: ۲ میلیون دلار

Periscope یک برنامه پخش زنده ویدئویی است که توییتر آن را خریداری کرد.

در ماه مارس، توییتر برنامه پخش زنده پریسکوپ را راه اندازی کرد، این برنامه در ماه فوریه حتی قبل از اینکه پریسکوپ راه اندازی شود، خریداری شد. پریسکوپ اجازه می­‌دهد تا کاربران به راحتی از دستگاه­های خود فیلمهای لحظه­ ای را به دنبال­‌کنندگان خود عرضه کنند. بینندگان می­‌توانند در مورد آن اظهار نظر کرده و تشکر و محبت ­خود را به پخش­ کننده ابراز دارند. این فیلم را می­‌توان بعدا نیز پخش نمود، که آن را از برنامه­‌های رقیب که در آنها فیلم پس از اتمام نمایش زنده از بین می­‌رود، متمایز ساخته است.

League برنامه‌­ای برای دوستیابی نخبگان

بنیانگذار لیگ، آماندا برادفورد است.

لیگ، برنامه­ دوستیابی برای نخبگان و افراد موفق است که در اوایل سال ۲۰۱۵ در سان فرانسیسکو راه اندازی شد، و اخیرا در شهر نیویورک نیز راه اندازی شده است. فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، آماندا برادفورد لیگ را برای آشنا کردن و دوستیابی متخصصین توسعه داده است. کاربران آن اغلب مدارج عالی دارند.

سرمایه جذب شده: ۲.۱ میلیون دلار

Gogoro ساخت «تسلا اسکوتر»

Gogoro پس سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. این شرکت اولین محصول خود را سال۲۰۱۵  نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی (Consumer Electronics Show) عرضه نمود که اسکوتر الکتریکی بدون پریز هوشمند است. بر اساس اعلام شرکت، گوگورو با باتری قابل حمل تغذیه می­‌شود که شما می­‌توانید آن را در ایستگاه گورو در سراسر شهرهای بزرگ، تغذیه نمایید. اسکوتر گورو برای رفتن به محل کار و سفرهای کوتاه بهترین گزینه است: اسکوتر در مدت یک ساعت تا ۶۰ مایل طی می­‌کند، و شما می­‌توانید تا حدود ۱۰۰ مایل را با یک یک شارژ بپیمایید. سیستم گوگورو از طریق شبکه تلفن همراه به رایانش ابری وصلمی­‌شود و تشخیص­هایی که باید انجام شود را از طریق برنامه گوشی­های هوشمند ممکن می­‌کند.

سرمایه جذب شده: ۳۰۰ میلیون دلار

ادامه دارد…


روابط عمومی
شتابدهنده تک TAC، توسط پیشکسوتان بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای حمایت از کارآفرینان جوان و خوشفکر ایران عزیزمان راه اندازی شده است.


یک نظر “۴ تا از داغ ترین استارتاپهای سال ۲۰۱۵-بخش اول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *