۱۸ مهر

۴ تا از داغ ترین استارتاپهای سال ۲۰۱۵- قسمت دوم

در ادامه مطلب قبلی، ۴ تا دیگر از داغترین و محبوب ترین استارتاپهای سال ۲۰۱۵ را به شما معرفی می نماییم.

Ride، قصد دارد رفت و آمد شما را ارزانتر، آسانتر و  محیط زیست پسندتر کند.

اسکار سالازار، مدیر فنی Uber ، به همراه گرت کمپ و تراویس کلانیک، Ride را در اوایل سال جاری برای کم کردن مشقت رفت و آمدها، راه اندازی کردند. راید صرفا روی مسافران و استفاده مشترک از ماشین متمرکز شده است و مقصود آن ایجاد بهره­‌وری در آن حوزه است، به ویژه در مکان­هایی که حمل و نقل عمومی به راحتی در دسترس نیست. این رویکرد با جفت و جور کردن کارمندان شرکت-افرادی که اتومبیل شخصی دارند اما قصد دارند با رانندگی اشتراکی، در پول خود صرفه جویی کنند- و همکارانی که مسیر رفت و آمد یکسانی دارند، عملی می­‌شود.

سرمایه جذب شده: اعلام نشده است

 Honor، سالمندانی که می­‌خواهند در خانه­ های خود نگهداری شوند را با کسانی که این کار را انجام می‌دهند آشنا می کند.

Honor، سالمندان را با متخصصینی که می­‌توانند مراقبت از آنها را در خانه­ های خودشان انجام دهند، آشنا می­‌کند، در همین حال نگرانی اعضای خانواده که دوست دارند که پیگیر همه چیز باشند، را نیز برطرف می­‌کند. بر خلاف سرویس­های تقاضا محور مانند Uberو   Lyft که اجازه می­‌دهند، مردم خدمات موقت و لحظه ای دریافت کنند، Honor می­‌خواهد متخصصین مراقبت خانه، که کار خود را با ساعتی ۱۵ دلار شروع می­‌کنند، روابطی طولانی مدت با سالمندان داشته باشند. Honor تلاش می‌کند تا آنها چیزی که انتظار یادگیری آن را دارند، بیاموزند و آنها را با سالمندان جفت و جور می‌کند که بتوانند با هم کنار بیایند. به عنوان مثال، سالمند چینی که به زبانMandarin  صحبت می­کند، می­‌تواند متخصص مراقبتی را انتخاب کند که او نیز به زبان Mandarin صحبت می­‌کند.

سرمایه جذب شده: ۲۰ میلیون دلار

Eero، راه حلی برای مشکلات Wi-Fi شما دارد

هیچ چیز بدتر از داشتن یک Wi-Fi پر تداخل در آپارتمان نیست. و این مشکلی است که Eero قصد دارد آن را برطرف کند. دستگاه­های Eero غلاف­های سفید کوچکی هستند که با استفاده از بلوتوث و شبکه ­های Mesh برای اتصال و گسترش Wi-Fi خانگی هستند. زمانی که شما سه تا از آنها را خریداری می­‌کنید- تعدادی که به گفته Eero برای یک خانه معمولی مورد نیاز است- شما نخست به مودم متصل می­‌شوید، و بقیه به خروجی برق خانه وصل هستند. دستگاه­ها از طریق موج رادیو داخلی با یکدیگر ارتباط برقرار می­‌کنند. دستگاه­های Eero در حال حاظر از طریق پیش فروش در دسترس هستند – شما می توانید یکی از آنها را به قیمت ۱۲۵دلار یا سه تا از آنها را به قیمت ۲۹۹  دلار خریداری کنید. دستگاه­های Eeroدر این تابستان به دست مشتریان می‌­رسند.

سرمایه جذب شده: ۵ میلیون دلار

 Even، اعتباری برای کمک مشکلات حقوقی شما ارائه می­‌دهد.

Even، برنامه تلفن هوشمند است که برای کمک به کارکنان کم درآمد  ایجاد شده است و مدیرت چک­ها را انجام می­‌دهد. در حالی که بسیاری از استارتآپ­های تکنولوژی سیلیکون ولی، افراد مرفه را هدف قرار داده ­اند، Evenافرادی با اعتبار بد، و یا افرادی که کار ساعتی دارند و ساعت کار آنها غیر قابل پیش بینی است، هدف خود نموده و با دادن اعتبار به آنها، کمک می‌­کند هفته سخت خود را مدیریت کنند. آنها به جای پرداخت سود، بهره ثابتی پرداخت می­‌کنند. Even با حساب بانکی کاربر کار می‌­کند،

سرمایه جذب شده: ۱.۵ میلیون دلار


روابط عمومی
شتابدهنده تک TAC، توسط بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای حمایت از استارتاپ ها و کارآفرینان جوان و خوشفکر ایران عزیزمان راه اندازی شده و فعالیت می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *