بنیانگذار: نادیا محسن پور


وب سایت: www.charogh.com


وضعیت:جذب سرمایه و خروج موفق از شتابدهنده


حوزه فعالیت: فروش صنایع دست ساز


درباره چارق

هنر ایرانی یکی از غنی ترین میراث هنری در تاریخ جهان است . هنر ایرانی دارای ویژگی ماندگاری است که آن را از سایر هنرهای جهان متمایز و مشخص می سازد اما این هنر زیبا امروزه تحت تاثیر عوامل و دلایل گوناگون از جمله ورود کالاهای چینی  که دارای کیفیت های بسیار پایین می باشند،  تحت شعاع قرار گرفته  و توانسته این بازار و هنرمندانی که از این راه امرار معاش می نمودند را تحت تاثیر قرار دهد که  امروزه شاهد کاهش چشمگیری در زمینه تولید ، فروش و صادرات صنایع دستی و دست ساز در کشورمان هستیم .

از طرفی دیگر افرادی که به دنبال اجناس خاص و لوکس دست ساز هستند زمان زیادی برای یافتن کالای مورد نظرشان باید صرف کنند که در نهایت ممکن است نتیجه دلخواه را نیز به دست نیاورند.

لذا با همین رویکرد، چارق همراه با گردآوری و معرفی  جامعه هنرمندان  دست ساز کشورمان در زمینه فروش  صنایع دستی اصیل و صنایع دست ساز مدرن نیز فعالیت می نماید. در واقع چارق جامعه ای است از بهترین هنرمندان و .کالا های دست ساز و در واقع نقطه اتصال هنرمندان و مشتری است بدون هیچ واسطه ای.

چارق در مدت زمان شتابدهی توانسته به رشد روز افزون در جذب دهها هنرمندو مشتری دست یابد.در جوامع مجازی نیز اعضای خانواده چارق بالغ بر ۱۱۲ هزار طرفدار می باشد.هدف چارق به دست آوردن جایگاه و مرجع اول صنایع دستی و دست ساز ایران زمین در دنیا می باشد.