۵ اسفند

گفتگو با استارتاپ دکورخانه

امروز گفتگویی داشتیم با بنیانگذار با انگیزه استارتاپ دکورخانه که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت خود را در شتابدهنده تک از آذرماه ۹۴ شروع نموده است. در زیر خلاصه ای از این گفتگو را می خوانید:

۱. سلام. لطفا خودتان را معرفی کنید و در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید:
فاطمه حسین زاده هستم، ۲۷ ساله از شهر اصفهان. فوق لیسانس برق دارم ولی به خاطر علاقه ای که به دکوراسیون داشتم وارد کار در این حوزه شده ام. دکورخانه یک استارتاپ در زمینه طراحی دکوراسیون است و در واقع این سایت قرار است به عنوان مرجعی برای دکوراسیون شناخته شود و کار را برای تمام کسانی که در این حوزه کار میکنند راحت تر کند . من به همراه خواهرم مریم حسین زاده باهم در این استارتاپ مشغول به کار هستیم.

۲. چی شد که تصمیم گرفتی که کار استارتاپی انجام دهی؟
کلا به مدل کار کردن کارمندی علاقه ای ندارم، یک مدت در رشته خودم بصورت کارمندی کار کردم و فهمیدم که با روحیاتم سازگار نیست، کارهایی که نیاز به خلاقیت دارند را دوست دارم و از اینکه به چالش کشیده شوم خوشم می آید. به این حوزه هم علاقه داشتم و با ورود به آن مشکلات زیادی دیدم و سعی کردم که بتونم با ایده ام بسیاری از این مشکلات را رفع کنم.

۳. سایتهای دیگری هم در این زمینه کار کرده اند؟
بله، روزی که این ایده به ذهنم رسید هیچ تحقیقی نکرده بودم، فقط مشکل را دیده و راه حلی برای آن پیدا کرده بودم بعد که بیشتر تحقیق کردم متوجه شدم یکسری سایتها در این زمینه کارهایی انجام داده اند و این خیلی برای من خوب بود چون توانستم از آنها ایده بگیرم که کارم را شاخ و برگ دهم.

۴. با توجه به اینکه از اصفهان به تهران آمده ای، شروع کار برایت سخت نبود؟
همانطور که گفتم کلا از لحاظ شخصیتی آدمی هستم که از زندگی یکنواخت خوشم نمی آید و علاقه دارم برای چیزی که میخواهم بجنگم. البته سختی های خودش را داشته ولی توانستم با آنها کنار بیایم.

۵. فکر میکنی از لحاظ کار تیمی موفق بوده اید؟
خب اول کمتر می توانستیم باهم کار کنیم و مشکلاتی برای انجام کارها داشتیم اما با کمک آموزش هایی که در تک به ما داده شد توانستیم این مشکل را حل کنیم.

۶. چه چیزی دکورخانه را از بقیه سایتهای مشابه متمایز می کند؟
دکورخانه فرایند خرید را راحتتر می کند. زمانی که شما وسیله تزئینی برای منزل یا محیط کار خود لازم دارید، خیلی راحت می توانید در دکورخانه پیدا کرده و خرید کنید. همچنین افراد میتوانند برای دکوراسیون خود با طراحان مشورت کنند و یک محیط رقابتی ایجاد می شود که با کمترین هزینه و در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرند. هدف ما ایجاد فضایی است که وقتی کسی دغدغه طراحی دکوراسیون دارد دکورخانه جوابگو باشد.

۷. بزرگترین مشکلی که در این مسیر داشته ای چه بوده است؟
فکر کنم به خاطر اینکه خودم برنامه نویس نبودم فرایند طراحی سایت طولانی تر شد و این باعث به تعویق افتادن کارها گردید.

۸. از چه طریق با تک آشنا شده ای؟
از طریق اینستاگرام.

۹. فکر میکنی حضور در تک چه تاثیری در روند انجام کارهایت داشته است؟
بزرگترین تاثیر استفاده از راهنماییها و تجربیات منتورها بوده است که با استفاده از آنها توانستم کارم را شروع کنم .در ابتدای کار اصلا نمیدانستم که از کدام راه می توانم به هدف برسم، یکسری ایده پراکنده در ذهن داشتم که با کمک ایشان توانستم به آنها نظم دهم. به نظرم منتورینگ خیلی خوبی در تک وجود دارد که برای تیم ها کمک بزرگی بوده است.

۱۰. چه زمانی خودت را موفق میدانی؟
من فکر میکنم ایجاد یک تغییر مثبت خودش موفقیت باشد و به نظرم مهم نیست که این تغییر چقدر باشد. به نظرم همین که الان از نقطه صفر به اینجا رسیده ام خودش موفقیت است. من تغییرات مثبتی به کمک منتورها از هر لحاظ در این سه ماه داشته ام.

۱۱. فکر میکنی زمان و بودجه ای که تک در اختیار تیم ها می گذارد کافی است؟
به نظرم اگر یک مقدار زمان بیشتری داشتیم بهتر بود. در ابتدای کار اصلا نمیدانستم که چه باید بکنم. چون دفعه اولی بود که یک بیزینس راه انداخته بودم و مدیریت منابع برایم سخت بود، ولی از لحاظ بودجه فکر میکنم کافی بوده است.

۱۲. حرف آخر:
فقط امیدوارم تمام کسایی که در این مسیر وارد می شوند با چشمان باز وارد شوند و فضاهایی مانند تک همیشه وجود داشته باشد و همچنین آرزوی موفقیت می کنم برای همه کسانی که در تک هستند.


روابط عمومی
شتابدهنده تک TAC، توسط بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای حمایت از استارتاپ ها و کارآفرینان جوان و خوشفکر ایران عزیزمان راه اندازی شده و فعالیت می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *