۳۱ شهریور

چرا وجود منتور برای استارتاپها حیاتی است؟

مانند بسیاری چیزهای دیگر موفقیت یک استارتاپ زمان می برد، کارآفرینان به طور مداوم باید قوانین را بشکنند و اشتباه کنند تا بتوانند موفق شوند. در این راه داشتن یک منتور بسیار ارزشمند بوده و نمی توان بر روی آن قیمت گذاشت. شما به عنوان بنیانگذار یک کسب و کار مواقع زیادی در موقعیتی قرار میگیرید که نمی دانید چه باید بکنید و تصمیم گیری برایتان سخت می باشد، بدون داشتن منتور ممکن است اشتباهات زیادی بکنید و مجبور باشید مسیر پیش رو را چندین بار عوض نمایید.

 منتورها یکی از با ارزشنرین منابع یک کارآفرین می باشند. اندیشه راه اندازی یک کسب و کار یک تجربه ترسناک یا دلهره آور و ناشناخته می باشد. به همین منظور باید از تجربه افراد موفقی که توانسته اند یک کسب و کار موفق را راه بیاندازند استفاده نمود تا بتوان سریعتر حرکت کرد و جلوی بسیاری از مشکلات ناشناخته را گرفت.

“یک نقشه خوب که امروز اجرا شود خیلی بهتر است از یک نقشه عالی که فردا اجرا شود.”

این جمله نشان دهنده چالشهایی می باشد که یک استارتاپ هر روز با آن باید سر و کله بزند. یک منتور خوب به شما کمک می کند که ” نقشه خوب ” را عالی اجرایی کنید، آنها به شما این اعتماد به نفس را می دهند که بتوانید بدون تردید مسیر را ادامه دهید

به عنوان یک کارآفرین، شما به طور مداوم باید به جمع آوری و ترکیب اطلاعات بپردازید، و در مورد کارهایی که در کوتاه مدت و بلند مدت انجام می دهید به  طور همزمان فکر کنید. شما هرگز برای انجام کاری از منتورها اجازه نمیگیرید بلکه با دانستن حقایق می توانید بهترین تصمیم را بگیرید

خوبی و مزیت وجود منتور در کنار یک کسب و کار این است که آنها مشکلات و موانع را دیده و میتوانند به شما راهنمایی های لازم را بدهند. به همین منظور به دنبال منتوری باشید که در کسب و کاری با موضوع و سایز مورد نظر شما تجربه داشته باشد. چراکه افراد زیادی وجود دارند که نام خود را منتور می گذارند بدون آنکه تجربه ای در ایجاد یک کسب و کار و روبرو شدن با چالشهای آن داشته باشند!

منتوری را برای کسب و کار خود انتخاب کنید که:

  • تجربه حرفه ای لازم را داشته باشد. شما به منتوری نیاز دارید که تجربه کافی در مسائلی که شما نسبت به آن آگاهی ندارید داشته باشد. البته این به آن معنی نمی باشد که افرادی که مشهور هستند و اسمشان را زیاد می شنویم میتوانند منتور خوبی نیز باشند.
  • منتوری که کسب و کار موفقی را راه انداخته باشد.
  • منتوری که با صبر و حوصله باشد.

اگر در موقعیتی قرار گرفته اید که می توانید از تجربیات افرادی این چنینی استفاده کنید بسیار خوش شانس هستید، چرا که چنین افرادی مشغله های زیادی دارند و معمولا سخت می توان با آنها صحبت کرد. پس این فرصت را غنیمت دانسته و سعی کنید چالش ها و مشکلات پیش روی خود را با صحبت و مشورت با آنها بهتر و درستر درک کنید.

 

ما در شتابدهنده TAC مفتخریم که میتوانیم از تجربیات منتورهایی بهره ببریم که خود کارآفرینان موفقی در حوزه فناوری کشور بوده و با عشق و علاقه تجربیات خود را با جوانان علاقه مند به اشتراک میگذارند.
شما را با تعدادی از این منتورهای عزیز آشنا می نماییم:

 

javanmardi nikzadeh bahri saadat
دکتر شهاب جوانمردی مهندس تورج نیکزاده    مهندس باقر بحری مهندس ناصرعلی سعادت
 sarrafzadeh  sijani  maroofi nafeiy
 مهندس علی صراف زاده  مهندس مهرداد سیجانی  مهندس آزاد معروفی  دکتر فرهاد نافعی

 

 


روابط عمومی
شتابدهنده تک TAC، توسط بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برای حمایت از استارتاپ ها و کارآفرینان جوان و خوشفکر ایران عزیزمان راه اندازی شده و فعالیت می کند.


یک نظر “چرا وجود منتور برای استارتاپها حیاتی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *